Švýcaři definitivně rozhodli o vyhoštění zločinných cizinců

Cizinci, kteří spáchají ve Švýcarsku trestný čin, musí automaticky počítat s vyhoštěním ze země. Rozhodla o tom ve všelidovém hlasování většina obyvatel země helvetského kříže. Deportování by měli být i ti, kteří zneužívají sociálních dávek. Podle konečných výsledků se pro návrh vyslovilo 52,9 procent voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plakát v Zurichu vyzývá k vyhoštění cizinců-zločinců. | Zdroj: ČTK

Motto plakátu s bílými ovečkami, z nichž jedna vykopává černou přes hranice Švýcarska, se Švýcarské lidové straně povedlo převést do reality. Většina populace řekla jednoznačně ano pro deportaci cizinců, kteří spáchají závažný trestný čin. Bude navíc lhostejné, zda jde o přistěhovalce, kteří se ve Švýcarsku narodili nebo v zemi žijí i více než dvacet let.

Varovná slova vládních představitelů, že podobný postup odporuje mezinárodním úmluvám, voliče neodradilo. Obecné obavy z rozrůstající se především muslimské komunity i narůstající zločinnost, kdy v 62% znásilnění a 59% zabití jsou pachateli právě cizinci, jsou důvodem, že obyvatelé země po odmítnutí minaretů schválili další zákon namířený proti cizincům.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme