Švýcarské banky prozradily jména Francouzů, kteří u nich mají tajná konta

Ve Francii budí nadále velkou pozornost případ, kdy švýcarské banky prozradily jména Francouzů, kteří u nich mají tajná konta. Francouze nejvíce zajímá, jak získala francouzská vláda seznam lidí, kteří se zřejmě pokusili o daňový únik založením tajných kont ve Švýcarsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Commerzbank | Foto: Commerzbank

Deník Le Monde soudí, že jména prozradily samotné švýcarské banky ještě předtím, než byla podepsána dohoda o poskytování osobních údajů mezi Švýcarskem a Francií.Ministr pro rozpočet Eric Woerth naznačil, že údaje poskytly francouzským finančním úřadům dvě švýcarské banky naprosto dobrovolně.

Ve Francii vzbuzuje tento případ i nadále rozruch. Tři tisíce Francouzů totiž disponuje tajnými konty ve Švýcarsku a podle finančního úřadu se tito lidé zřejmě pokusili o daňový únik.

Do konce roku mají majitelé tajných kont čas na to, aby své počínání vysvětlili a deklarovali své příjmy.

Stejné otázky ale vzbuzuje i způsob, jakým francouzské úřady existenci těchto kont zjistily. Podle Le Mondu poskytly Švýcaři informace ještě před čtvrtečním podpisem dohody o poskytování osobních údajů mezi oběma zeměmi.

Přečtěte si také:

USA a Švýcarsko se dohodly na odtajnění podezřelých kont
Německý ministr financí chce zařadit Švýcarsko na černou listinu daňových rájů
Daňové úniky příčinou roztržky mezi Švýcarskem a Německem

Jan Šmíd, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme