‚Mnozí na jednotkách intenzivní péče se vrátili ze zahraničí.‘ Švýcarská vláda zpřísnila vstup do země

Lidé vstupující do Švýcarska, aniž by byli očkováni proti covidu-19 nebo prodělali nemoc, se budou muset od pondělí vykazovat negativním testem. V pátek to podle agentury Reuters oznámila švýcarská vláda, která chce předejít opětovnému nárůstu počtu nakažených.

Bern Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé vstupující do Švýcarska, aniž by byli očkováni proti covidu-19 nebo prodělali nemoc, se budou muset od pondělí vykazovat negativním testem. (ilustrační foto) | Foto: Tereza Kráčmarová | Zdroj: Český rozhlas

„Infekcí ubývá, ale zůstávají na vysoké úrovni - příliš vysoké,“ řekl v pátek švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset a dodal, že obsazenost jednotek intenzivní péče v nemocnicích je vysoká. Počet nakažených a hospitalizací po létě strmě vzrostl.

Mnozí z lidí, kteří skončili na JIP, se přitom vrátili ze zahraničí, podotkl. „Nyní přemýšlíme, co s podzimními prázdninami,“ poukázal ministr na dvoutýdenní říjnové přerušení školy.

Duškova slova byla špatně pochopena, očkovaní se podle Vojtěcha testovat nebudou

Číst článek

Všichni cestující, bez ohledu na očkovací status, budou muset vyplnit vstupní formulář. Ti, kteří budou muset prokázat, že nemoc skutečně nemají, budou muset jít ještě na druhý test čtyři až sedm dní po příjezdu.

Švýcarsko už tento týden zavedlo novou povinnost prokazovat bezinfekčnost při vstupu do barů, restaurací nebo jiných vnitřních prostor. Vláda tak chce zmírnit tlak na nemocnice bojující se čtvrtou vlnou infekcí. Berset v pátek znovu vyzval obyvatele devítimilionové alpské země, aby se nechali očkovat.

Švýcarsko zaznamenalo od začátku covidové pandemie zhruba 823 000 nakažených a více než 10 000 zemřelých. V pátek přibylo 2095 infikovaných a osm úmrtí. Alespoň jednu dávku očkování má za sebou 61 procent obyvatel Švýcarska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme