Švýcarskou vesnici zavalilo bahno. Policie posílila pátrací týmy, čtrnáct pohřešovaných ale nenašla

Den po sesuvu půdy v jihovýchodním Švýcarsku záchranáři hledají už čtrnáct lidí. Mezi nezvěstnými jsou Němci, Rakušané a Švýcaři. Kameny a bahno se valily vesnicemi v kantonu Graubünden blízko italských hranic.

Bondo (Švýcarsko) (Aktualizováno: 20:29 24. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kameny a bahno se valily v kantonu Graubünden | Zdroj: Reuters

Policie podle nadporučíka Andrey Mittnera posílila pátrací týmy. Zatím ale nikoho nenašla. „Jakmile jsme se dozvěděli o dalších pohřešovaných, zintenzivnili jsme pátrání a nasadili jsme vrtulník s dálkovou infračervenou kamerou. Naši specialisté s tímto zařízením přes noc prohledali zasaženou oblast, nikoho ale bohužel nenašli.“

Evakuováno bylo ve středu kvůli sesuvům několik vesnic v regionu Val Bondasca. Jen z vesnice Bondo zahranáři odvezli zhruba sto lidí, vojenským vrtulníkem pak transportovali výletníky z horských chat.

Podle Reuters došlo k sesuvu 4 milionů kubických metrů kamení a bahna. Oblast byla kvůli pohybům půdy monitorována od letošního června.

Kameny a bahno se valily v kantonu Graubünden | Zdroj: Reuters

Kameny a bahno se valily v kantonu Graubünden | Zdroj: Reuters

haf, lum Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme