Sydney zůstane uzavřeno o týden déle. Počet nakažených koronavirem tam stoupá

Premiérka australského státu Nový Jižní Wales Gladys Berejiklianová ve středu nařídila o týden prodloužit přísnou uzávěru města Sydney. Varovala, že počet nových případů nákazy koronavirem bude nadále stoupat, jak se největší australské město potýká s vysoce nakažlivou mutací delta.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sydney, Austrálie | Zdroj: Reuters

Úřady v Sydney zavedly dvoutýdenní uzávěru. Příčinou je mutace delta

Číst článek

Uzávěra v Sydney, kde žije pětina z 25 milionů obyvatel Austrálie, byla vyhlášena 26. června. Rozšíření varianty delta tehdy přesvědčilo činitele ke zpřísnění koronavirových opatření v době, kdy očkování pokračuje jen pomalu. Přísné nařízení, aby obyvatelé nevycházeli z domů, mělo skončit v pátek 9. července, ale nyní bude platit až do 16. července.

Změnil hru

„Kmen delta změnil hru. Je nakažlivější než jakákoli jiná forma viru, kterou jsme zatím viděli,“ řekla Berejiklianová novinářům v Sydney.

Uzávěry, rychlé dohledávání kontaktů a dodržování rozestupů pomohly Austrálii potlačit předchozí ohniska nákazy a udržet počet nakažených relativně nízko. Země zaznamenala méně než 31 000 případů nákazy a 910 úmrtí.

Když se objevily zprávy o prodlouženém nařízení nevycházet z domu, klesly při ranním obchodování australské akcie spojené s cestováním, včetně akcií aerolinek Qantas Airways. Zhruba o procento si naopak polepšily řetězce obchodů s potravinami, jako je Woolworths a Coles Group. Investoři totiž očekávají, že uzávěra těmto firmám pomůže zvýšit tržby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme