Sydney dál uvolňuje covidová opatření. Po čtyřech měsících se do škol vrátila část dětí

Tisíce dětí v největším australském městě Sydney se v pondělí po téměř čtyřech měsících distanční výuky vrátily do škol. Další uvolnění opatření proti šíření koronaviru umožnila vysoká proočkovanost obyvatel Sydney a zbytku státu Nový Jižní Wales, která přesáhla 80 procent, informovala agentura Reuters.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Sydney vítá učitel děti zpět ve škole | Foto: AAP Image/Bianca De Marchi | Zdroj: Reuters

V Sydney byla v pondělí obnovena prezenční výuka ve školkách, v prvních třídách a také v závěrečných ročnících středních škol, v nichž se žáci připravují na maturitu. Všichni ostatní studenti se budou moci vrátit do tříd příští týden.

V Sydney po čtyřech měsících skončí uzávěra. Naočkováno je 70 procent dospělých

Číst článek

Čtyřměsíční přísná koronavirová uzávěra skončila v Sydney před týdnem po naočkování 70 procent obyvatelstva. Plně očkovaní obyvatelé státu Nový Jižní Wales nyní mohou opouštět své domovy z jakéhokoli důvodu, včetně návštěvy restaurace, nákupního centra, kina či posilovny. V pondělí se otevřely pro sedící hosty také noční kluby.

Denní přírůstky nakažených ve státě Nový Jižní Wales nadále klesají, za posledních 24 hodin bylo hlášeno 265 nových infekcí, zatímco počátkem září jich bylo za den až 1599.

V pátek skončí lockdown také v Melbourne, které je hlavním městem státu Viktorie. Během několika následujících dní by i v tomto státě mělo mít dvě dávky vakcíny 70 procent lidí. Nynější uzávěra v Melbourne trvá od 5. srpna a je již šestou za dobu pandemie covidu-19, připomíná agentura Reuters.

Austrálie, která má zhruba 25 milionů obyvatel, registruje od začátku pandemie asi 143 000 případů nákazy a 1531 úmrtí spojených s covidem-19. To je podstatně méně, než zaznamenala řada jiných států s vyspělými ekonomikami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme