Syřan v centru pro uprchlíky v německém Saarbrückenu ubodal psychologa. Poté zranil i sám sebe

Sedmadvacetiletý Syřan ve středu patrně ubodal v terapeutickém centru pro uprchlíky v západoněmeckém Saarbrückenu psychologa. Pravděpodobný pachatel, který se pokusil o útěk, byl brzy dopaden, informovala agentura DPA.

Saarbrücken (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třicetiletý psycholog pomáhal jako spolupracovník Německého Červeného kříže traumatizovaným migrantům. Syřan k němu ve středu přišel na konzultace, ale pustil se s ním do hádky a nakonec ho podle policie probodl nožem. Zdravotník na místě podlehl těžkým zraněním.

Falešné vraždy i terorismus. Migranti se v Německu doznávají k smyšleným zločinům

Číst článek

Důvod nesváru mezi oběma muži zatím není znám. Údajný pachatel ještě nemohl být vyslechnut kvůli těžkým zraněním, která patrně přivodil sám sobě a kvůli nimž byl ošetřen v nemocnici.

Na místě činu byl nalezen nůž, ale zatím nebylo potvrzeno, že šlo o zbraň použitou při činu. Jisté podle vyšetřovatelů je, že nešlo o teroristický čin.

Syřan žije v Saarbrückenu a podle policie zašel dopoledne do psychologického centra pro uprchlíky v městské části Burbach. Nejasné je podle DPA i to, zda tam byl poprvé, nebo byl v péči psychologů delší dobu.

Druhý případ v krátké době

„Je to docela děsivé," řekl mluvčí sárské pobočky Německého Červeného kříže Martin Erbelding. „Kolegy to velmi silně zasáhlo," dodal.

Zabitý psycholog byl součástí týmu od roku 2014 a pracoval pro psychologicky zaměřený projekt Hope, jehož cílem je podporovat psychicky otřesené lidi při jejich snaze začít nový život.

„Všichni jsme zděšeni a šokováni," řekl předseda Německého Červeného kříže Rudolf Seiters.

Podle Erbeldinga se ještě nedá říct, jaký dopad bude mít středeční čin na budoucí práci pracovníků Červeného kříže. Podle něj existuje vždy určité riziko při práci s lidmi, kteří pocházejí ze zemí zmítaných občanskou válkou.

V Německu je incident v krátké době už druhý medializovaný násilný čin ze strany uprchlíků. V sobotu zabil v bavorském azylovém Afghánec pětiletého chlapce z Dagestánu a vážně zranil jeho matku. Podle ní si pachatel stěžoval na rušení klidu dětmi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme