Sýrie a Libanon s napětím čekají na jednání RB OSN

Jen několik hodin před projednáváním takzvané Mehlisovy zprávy v Radě bezpečnosti OSN panuje v Libanonu i v Sýrii nervozita. Zpráva o vyšetřování atentátu na libanonského premiéra Rafíka Harírího obviňuje syrské a libanonské tajné služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libanon 2002 | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

V posledních hodinách se v Libanonu rozšířila informace o tom, že v kompletní zprávě německého vyšetřovatele Detleva Mehlise se objevuje obvinění vůči nejvyššímu syrskému bezpečnostnímu představiteli.

V Libanonu panuje nervózní atmosféra, protože nikdo nemůže předvídat, jak se zachovají okolní země. Militantní šíitské hnutí Hizballáh i hnutí Amal sice zprávu úplně neodmítly, ale vyjádřily pochybnosti o obviněních a požadují, aby vyšetřování pokračovalo.

Na důležitých místech města i celé země hlídkují obrněné transportéry. Jak informuje libanonská televize, napatá atmosféra panuje i v sousední Sýrii, jejíž vojska odešla z Libanonu před několika měsíci po 23 letech .

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme