Výbuch bomby nastražené v autě si u hranic Sýrie s Tureckem vyžádal nejméně pět mrtvých

Nejméně pět mrtvých a 85 zraněných si vyžádal nedělní výbuch bomby nastražené v automobilu na severu Sýrie u hranice s Tureckem. Informovala o tom agentura Reuters. Agentura AFP, která se odvolává na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva, píše o sedmi obětech a více než 60 zraněných.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejméně pět mrtvých a 85 zraněných si vyžádal nedělní výbuch bomby nastražené v automobilu na severu Sýrie u hranice s Tureckem. | Foto: Azaz Media Center | Zdroj: Reuters

Atentát byl spáchán v severosyrské provincii Halab (Aleppo) v okrese Azáz na silnici vedoucí k hraničnímu přechodu Báb as-Salám. Oblast je pod kontrolou turecké armády a Tureckem podporovaných syrských povstalců, kteří území obsadili po vyhnání bojovníků teroristické skupiny Islámský stát v roce 2016.

Turecká státní agentura Anadolu z útoku obvinila kurdské milice YPG, které mají podporu Spojených států, zatímco Turecko je považuje za teroristickou organizaci.

Syrská organizace pro lidská práva ze spáchání atentátu podezírá organizaci Islámský stát, přičemž poukazuje na to, že turecká armáda a její syrští spojenci proti buňkám teroristické organizace v posledních týdnech vystupňovali své operace. Syrská organizace pro lidská práva situaci v Sýrii sleduje z Británie a tvrdí, že má v terénu své informátory.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme