Sýrie by neváhala s protiútokem

Sýrie odpoví na případný další zásah státu Izrael na její území protiútokem na jednu ze židovských osad a Golanských výšinách. Prohlásil to syrský vicepremiér a ministr zahraničí Fáruk. Zdůraznil, že Sýrie nebude s protiútokem váhat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tanková kolona | Foto: FAS

Šará tak odpověděl v rozhovoru pro dnešní vydání britského listu Sunday Times na vzrůstající napětí po nedávném leteckém náletu izraelského vojenského letectva na obec Ajn As-Sáhib nedaleko syrské metropole Damašku.

Na místě mělo být podle Izraele výcvikové středisko palestinského militantního hnutí Islámský džihád. Podle zdrojů Radiožurnálu se ale jednalo o bývalé a už nefunkční výcvikové středisko Lidové fronty pro osvobození Palestiny - všeobecné velení.

Šará v Damašku také v tisku prohlásil, že Sýrie nemá síly a prostředky, aby zastavila pronikání ozbrojenců na irácké území přes svou hranici s Irákem. Uvedl , že Sýrie dělá všechna opatření k tomu, aby pronikání ozbrojenců zabránila. Hranice s Irákem jsou ale tak rozsáhlé, uvedl Šará pro dnešní vydání britského listu Sunday Times, že tomu nelze zabránit.

Jak Šará řekl, jde především o Palestince. Šéf syrské diplomacie uvedl, že ani USA jako bohatá země nedokáží zabránit pronikání Mexičanů na své území. Spojené státy obviňují Sýrii, že toleruje pronikání ozbrojenců na irácké území, kde pak útočí proti americkým jednotkám a také že se tato země snaží o získání zbraní hromadného ničení. Sýrie to odmítá.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme