Sýrie čelí válce vedené ze zahraničí a teroru, tvrdí prezident Asad

Sýrie musí čelit válce, která přichází zvenčí a bojovat proti teroristickým skupinám. Tvrdí to syrský prezident Bašár Asad, který na prvním zasedání nového parlamentu promluvil k poslancům. Asad připustil dialog jen s těmi, kdo nemluví o mezinárodní intervenci nebo nepodporují terorismus, jak označuje i protesty běžných Syřanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace proti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi v Habítu nedaleko Idlibu | Foto: Reuters

Asad promlouval k poslancům, kteří svůj mandát získali na základě nové ústavy minulý měsíc. Syrský režim to označil za krok k politice většího počtu politických stran. Navzdory těmto reformám ale podle Asada terorismus v zemi eskaluje.

Syrský režim je kvůli 15 měsíců trvajícímu krvavému potlačování protivládních protestů kritizován většinou demokratických zemí světa. Zastánce má Asad je u Ruska, které je hlavním dodavatel zbraní syrské armádě.

Protest mezinárodního společenství vyvolal především nedávný masakr ve městě Húlá, kde bylo zabito přes 100 civilistů. Útok provládních jednotek, který odsoudila i Rada bezpečnosti OSN, syrská vláda naopak svaluje na opozici.

Adéla Havránková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme