Sýrie hlásí další mrtvé při protivládních nepokojích

Projev prezidenta ani přísliby postupných reforem nezastavily protestní hnutí v Sýrii. Při pátečních střetech zahynuly nejméně čtyři lidé, podle neověřených tvrzení opozice ale mohl počet obětí dosáhnout až deseti. Tisíce Syřanů opět vyšly do ulic, aby požadovaly větší svobodu. Například v přístavním Tartúsu ale bylo slyšet i volání po odstranění vládnoucího režimu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sýrie doufá ve větší politickou svobodu | Zdroj: ČTK

Nejméně čtyři mrtví přibyli do syrské statistiky krvavých nepokojů na severním okraji Damašku. Lidé po odpolední modlitbě vyšli demonstrovat do ulic a stali se terčem odstřelovačů na střechách.

Demonstrace hlásila i přímořská města, ale také třeba převážně kurdské Kámišlí na východě země. O protestech vůbec poprvé informovala i státní média, střety s pořádkovými jednotkami ale nezmínila.

Opozice svolala demonstrace dva dny po projevu prezidenta Bašára Asada, od kterého se čekalo oznámení zásadních reforem. Žádné nepřišlo a až o den později prezident nařídil ustavení výborů, které mají prověřit možnost zrušení výjimečného stavu a vyšetřit zabití desítek civilistů a příslušníků vládních sil při současných nepokojích.

Katka Brezovská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme