Izraelské nálety v Sýrii zabily tři vojáky a sedm jich zranily. Vyžádaly si i materiální škody

Tři vojáci v neděli přišli o život a dalších sedm jich bylo zraněno při izraelském útoku na pozice syrské armády v jihosyrské provincii Kunajtra. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura AP.

Damašek/Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útok nastal několik hodin poté, co Izrael informoval, že ze Sýrie byly na Golanské výšiny odpáleny dvě rakety. (ilustrační foto) | Foto: Ammar Awad | Zdroj: Reuters

Izraelský útok si kromě obětí podle státní agentury SANA vyžádal také materiální škody. Mluvčí izraelské armády na twitteru potvrdil, že Izrael zasáhl cíle v Sýrii, včetně dělostřeleckých baterií, pozorovacích stanovišť a protiletadlového raketového systému.

Jedna malá demonstrace. Obyvatelé okupovaných Golanských výšin jsou smíření, že se k Sýrii nevrátí

Číst článek

Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která konflikt v Sýrii dlouhodobě monitoruje, uvedla, že izraelské nálety zasáhly skladiště zbraní íránských vojsk a bojovníků libanonského šíitského hnutí Hizballáh, které Írán podporuje.

Nálety se uskutečnily několik hodin poté, co Izrael informoval, že ze Sýrie byly na Golanské výšiny odpáleny dvě rakety. Mluvčí izraelské armády doplnila, že tyto rakety nikoho nezranily.

Golanské výšiny na jihozápadě Sýrie židovský stát obsadil za války v roce 1967 a v roce 1981 je v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN anektoval. OSN, Evropská unie či Liga arabských států (LAS) považují Golanské výšiny za území okupované Izraelem. Sýrie Izrael jako stát neuznává.

Izrael přítomnost syrské armády podporované Ruskem poblíž hranic znepokojuje. Obává se i blízkosti jemu nepřátelských íránských jednotek, které jsou rovněž spojencem syrské vlády. V uplynulých letech proto v oblasti podnikl stovky náletů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme