Sýrie: Sestřelili jsme rakety vypálené Izraelem. Způsobily pouze materiální škody

Syrská protiraketová obrana v noci na středu sestřelila rakety odpálené z Izraelem okupovaných Golanských výšin na strategicky významný kopec Tal al-Hára, který leží v jihosyrské provincii Dará. Informovala o tom syrská státní agentura SANA s tím, že útok způsobil pouze materiální škody.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrská protiraketová obrana v noci na středu sestřelila rakety odpálené z Izraelem okupovaných Golanských výšin na strategicky významný kopec Tal al-Hára (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Syrská obrana podle agentury SANA tak zneškodnila část izraelských střel ještě dříve, než zasáhly svůj cíl. Následně izraelská armáda podle syrských médií podnikla „elektronický útok“ na syrské radary.

Izraelské nálety v Sýrii zabily tři vojáky a sedm jich zranily. Vyžádaly si i materiální škody

Číst článek

Izrael většinou své vojenské manévry nekomentuje, nedávno nicméně přiznal, že zaútočil na íránské cíle v Sýrii. Minulý týden Sýrie obvinila Izrael z útoků, při kterých přišli o život čtyři vojáci. Izrael uvedl, že operace byla reakcí na útok, při němž byly dvě rakety odpáleny ze Sýrie na svahy hory Hermon ovládané Izraelem.

Golanské výšiny na jihozápadě Sýrie židovský stát obsadil za války v roce 1967 a v roce 1981 je v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN anektoval. OSN, Evropská unie či Liga arabských států (LAS) považují Golanské výšiny za území okupované Izraelem. Sýrie Izrael jako stát neuznává.

Izraelské nálety v Sýrii v minulosti mířily zejména na íránské cíle a na spojence Íránu z libanonského radikálního šíitského hnutí Hizballáh. Írán pomáhá spolu s Ruskem syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi v občanské válce, Izrael se ale obává rostoucího íránského vlivu v blízkosti svého území.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme