Výbuch na letecké základně v Sýrii si vyžádal asi 26 obětí. Explozi nejspíš způsobila technická chyba

Výbuch na letecké základně v Sýrii si podle místních provládních médií vyžádal životy 26 vojáků. Explozi, která se stala v sobotu v centrální části země, úřady podle agentury AP přičetly technické chybě. O výbuchu na základně Šajrát v provincii Homs informoval deník Al-Vatan a státní syrská agentura SANA. Explozi, kterou představitel syrské armády označil za vážnou, podle médií způsobila chyba při přepravě munice.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Válka v Sýrii (ilustrační foto) | Foto: Omar Sanadiki | Zdroj: Reuters

Přistoupili jsme na příměří v Idlibu, oznámila syrská vláda. V povstalecké baště ale pokračují tvrdé boje

Číst článek

Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která sídlí v Británii a dlouhodobě o situaci v Sýrii informuje, tvrdí, že o život přišlo 31 lidí a že příčina výbuchu je stále nejasná.

Spojené státy ostřelovaly základnu Šajrát v roce 2017 po chemickém útoku na opozicí kontrolovanou oblast, který Washington přičetl Damašku.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo utlačování prodemokratických demonstrací v roce 2011, se během let zapojením různých regionálních a zahraničních sil zkomplikovala.

Násilí si vyžádalo již nejméně 400 tisíc obětí a přes 11 milionů obyvatel, tedy polovina předválečné populace, muselo opustit své domovy. Z toho 5,6 milionu lidí uprchlo do ciziny. Do bojů se na straně prezidenta Bašára Asada zapojilo v roce 2015 Rusko, což do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch režimu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme