Sýrie obvinila USA z masakru osmi civilistů na svém území

Americké komando postřílelo na východě Sýrie osm civilistů. Tvrdí to syrské úřady. Kvůli protestu už si předvolaly amerického a iráckého chargé d'affaires v Damašku. K útoku došlo ve vesnici Sukaríja ležící na řece Eufrat několik kilometrů od syrské hranice s Irákem. Spojené státy se odmítají k události oficiálně vyjádřit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dům po výbuchu v Damašku

dům po výbuchu v Damašku | Foto: AFP

Neoficiálně už ale promluvil nejmenovaný vojenský činitel ve Washingtonu. Američané podle něj zaútočili na ozbrojence ze sítě Al-Káida, kteří údolím Eufratu přicházejí do Iráku. Američané tvrdí, že Damašek tyto přesuny teroristů přehlíží.

Podle syrských médií přeletěly do Sukaríje čtyři vrtulníky. Vojáci pak přepadli rozestavěný objekt. Postříleli osm civilistů včetně čtyř dětí a zase odletěli. Pokud masakr provedli skutečně Američané, jde o první útok Spojených států na syrské území. Navíc by přišel v době, kdy část americké vlády projevila zájem o zlepšení vztahů s Damaškem.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme