Sýrie označila arabské sankce za vyhlášení ekonomické války

Sýrie poprvé oficiálně zareagovala na sankce, které vůči ní včera uvalila Liga arabských států. Syrský ministr zahraničí prohlásil, že jde o „vyhlášení ekonomické války".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský zástupce na jednání Ligy arabských států v Káhiře | Zdroj: Reuters

Arabská liga zastavila financování svých projektů v Sýrii, zmrazila syrský majetek a přerušila kontakty se syrskou centrální bankou. To vše zdůvodnila snahou zastavit krvavé násilnosti v této zemi.

Syrský ministr zahraničí Valíd Muallim prohlásil, že těmito kroky Arabská liga naopak uzavřela cestu k vyřešení krize. Na sankce podle něj navíc doplatí řadoví obyvatelé země, ale její vedení prý stejně přežije.

Vyšetřovací tým OSN došel k závěru, že se syrský bezpečností aparát na demonstrantech dopouští zločinů proti lidskosti, včetně vražd, mučení a znásilňování.

Syrský ministr Muallim zase na tiskové konferenci novinářům ukázal fotky zohavených těl. Jak řekl, jedná se o oběti teroristů, kterým jeho vláda čelí, zatímco Arabská liga a Západ to podle Damašku ignorují.

Břetislav Tureček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme