Kurdské jednotky zajaly rakouského bojovníka IS. V Sýrii a Iráku jich zůstává přibližně stovka

Kurdští vojáci v Sýrii údajně zajali bojovníka takzvaného Islámského státu (IS) pocházejícího z Rakouska. Informoval o tom v noci na neděli rakouský rozhlas ORF. Podle dostupných informací jde o Vídeňana, jehož rodina pochází z Turecka. V Sýrii a Iráku zůstává nadále odhadem přibližně stovka bojovníků IS z Rakouska.

Damašek / Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský voják (ilustrační foto) | Foto: Omar Sanadiki | Zdroj: Reuters

Mladý muž, jenž tvrdí, že je z Vídně, je zachycen na videu, které bylo pořízeno v jistém táboře a které se objevilo na facebooku.

Expert na terorismus Thomas Schmidinger označil na ORF zdroj videa za věrohodný. Občanství zajatého muže však ještě nebylo oficiálně ověřeno. Podle agentury APA by šlo patrně o prvního bojovníka IS z Rakouska, zajatého kurdskými jednotkami.

V Sýrii a Iráku je v současnosti přibližně 100 bojovníků IS z Rakouska, odhaduje rakouský Spolkový úřad na ochranu ústavy a pro boj s terorismem.

Arabsko-kurdská koalice Syrské demokratické síly podporovaná Spojenými státy mezitím od pátku pokračuje v operaci, která má osvobodit poslední území ovládané IS ve vesnici Baghúz na východě Sýrie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme