Během ruských náletů přišlo v Sýrii o život nejméně 16 civilistů

Ruské nálety v severozápadní syrské provincii Idlib si v podnělí ráno vyžádaly životy nejméně 16 civilistů. S odvoláním na sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která konflikt v Sýrii dlouhodobě monitoruje a sídlí v Británii, o tom informovala agentura AFP.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské nálety v syrské provincii Idlib si vyžádaly nejméně 16 životů (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Při ruských náletech v severozápadní syrské provincii Idlib byl podle SOHR zasažen trh se zeleninou a dalšími potravinami ve městě Maarat Numán, uvedl v pondělí ráno šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán.

Syrská válka trvá od roku 2011 a od zapojení Ruska v roce 2015 se Damašku podařilo většinu území získat zpět. Rusko je spolu s Íránem hlavním spojencem syrské vlády. Idlib leží na hranici s Tureckem a je poslední provincií, kterou syrský režim ještě nemá pod kontrolou.

Izraelské nálety na Sýrii zanechaly 15 mrtvých včetně šesti civilistů, uvedla lidskoprávní organizace

Číst článek

Hlavní slovo má v Idlibu radikální skupina Haját Tahrír aš-Šám (HTS), kterou mimo jiné tvoří někdejší členové fronty An-Nusra. Ta se v roce 2016 sice přejmenovala, ale některá média či vlády tyto radikály stále označují podle původního názvu skupiny.

Kromě HTS v Idlibu působí i povstalecké bojůvky, které se tam stáhly z jiných částí Sýrie.

Od konce dubna si boje a syrské i ruské letecké údery vyžádaly na 682 lidských životů. Při povstaleckých útocích v režimem držených oblastech ve stejném období zahynulo 53 civilistů, uvedla organizace SOHR.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme