Sýrie se obává výsledku jednání Rady bezpečnosti

Sýrie s napětím čeká na rezoluci Rady bezpečnosti OSN. Právě kvůli ní se zítra sejdou ministři zahraničí členských zemí Rady. Vysocí bezpečnostní představitelé Sýrie byli totiž nedávno obviněni z odpovědnosti za atentát na libanonského expremiéra Rafíka Harírího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rada bezpečnosti OSN

Rada bezpečnosti OSN | Foto: Miroslav Konvalina

Náměstek syrského ministra zahraničí Valíd Mualim vyjádřil obavy, že rezoluce bude obsahovat hrozbu použití síly proti Sýrii. Mualim se tak vyjádřil ve státě Katar při jednání s nejvyššími představiteli malého ale velmi vlivného a bohatého státu. Valíd Mualim před tím jednal v Saúdské Arábii. Jak uvedla televize Al-Arabíja, jednání se tam zúčastnil i bývalý libanonský premiér Nadžíf Mekátí.

Sýrie provádí výjimečné kroky ve snaze očistit své jméno a odvrátit silovou protisyrskou rezoluci. Vytvořila také syrskou vyšetřovací komisi atentátu a vyčlenila kromě ní pro spolupráci s Mehlisovou komisí také dva zvláštní soudy.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme