Sýrie stahuje vojáky z Libanonu

Sýrie stáhne z Libanonu všechny své vojáky i agenty tajných služeb. Termín jejich odchodu by měl být znám začátkem příštího týdne. Oznámil to syrský prezident Asad na setkání s vyslancem OSN Larsenem v syrském Alepu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

syrský voják | Zdroj: ČTK

Přes hraniční přechod v horách přijely stovky vojáků na desítkách vojenských vozidel. Je to poprvé, co se jednotky stahují z údolí Biká. Na přechodu je vítaly tisíce Syřanů. Dosavadní stahování zřejmě 6 tisíc syrských vojáků ze severu Libanonu proběhlo už v minulých dnech přes severní hranice země. Libanonská opozice dnes na hlavním bejrútském náměstí pokračovala ve výzvách k odchodu zbytku vojáků a také příslušníků syrských tajných služeb.

Deset tisíc lidí vytvořilo z barevných papírových kartonů vlajku Libanonu. "My jako libabonský národ tady nechceme žádného syrského vojáka ani tajného agenta. Je to naše země a tady máme rozhodovat my. Naše generace přinesla mnoho obětí, ale naše dět už by mohly žít svobodně," říká 55letá úřednice Maria.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme