O útoku v Sýrii jsme ještě nerozhodli, oznámil Pentagon. Trump jedná s poradci

Spojené státy zatím ohledně případného úderu na Sýrii kvůli údajnému chemickému útoku na město Dúmá nerozhodly, uvedl ve čtvrtek podle agentury Reuters v Kongresu ministr obrany James Mattis. Prezident Donald Trump téměř ve stejnou chvíli oznámil, že Washington tak učiní brzy.

Washington (Aktualizováno: 19:16 12. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký ministr obrany James Mattis | Foto: Joshua Roberts | Zdroj: Reuters

Mattis dodal, že o možném vývoji týkajícím se Sýrie bude dnes hovořit při jednání Národní bezpečnostní rady (NSC). „Budeme pracovat na různých scénářích, které předložíme prezidentovi,“ sdělil šéf Pentagonu.

Trump podle Reuters uvedl, že ve čtvrtek jedná o Sýrii se svými poradci. „Uvidíme, co se bude dít,“ dodal prezident. „Musíme učinit nějaká rozhodnutí, takže je učiníme poměrně brzy.“

Podle předsedy Sněmovny reprezentantů Paula Ryana je povinností Spojených států vést mezinárodní reakci na útok v Dúmě a prezident Trump má právo použít vojenskou sílu. Syrský prezident Bašár Asad a jeho podporovatelé, Rusko a Írán, „spáchali další hromadné zvěrstvo“, řekl Ryan novinářům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme