Syrská armáda prý zabila většinu povstalců v Aleppu, vzbouřenci to popírají

Režim syrského prezidenta Bašára Asada tvrdí, že rozdrtil ozbrojené rebely ve strategické čtvrti Salahedín ve městě Aleppo. Při armádním útoku na základnu využívanou vzbouřenci několik posledních týdnů údajně zahynula většina povstalců. Vojáci už prý jen zneškodňují bomby nastražené ve čtvrti. Povstalci to popírají a vývoj bitvy popisují odlišně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chlapec na zničeném tanku Asadových jednotek | Foto: ČTK/AP, Turkpix

Předáci opoziční Svobodné Syrské armády řekli západním médiím, že Asadovo vojsko a milice sice na Salahedín útočí tanky a děly, ale pod kontrolou oblast nemají. Vzbouřenci údajně pokračují dál v guerillové válce.

Sporné zprávy z obou stran přicházejí také ohledně bojů o starobylou pevnost jednoho z nejstarších měst světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dění v syrském městě Aleppo shrnul na Radiožurnálu redaktor Jan Prokeš

Na sociálních sítích v Sýrii mezitím začala kolovat videa ukazující trosky budov z oblasti Aleppa, které byly zničené při bombardování. Mezi nimi jsou vidět mrtvá těla.

Organizace Amnesty International varuje před bezohledností vůči obyvatelům Aleppa i dalších sídel. Zveřejnila satelitní snímky z předměstí obývaného civilisty, na kterých jsou stovky kráterů po dělostřelecké palbě.

Jordánsko potvrdilo, že se uprchlý syrský expremiér Rijád Hidžáb uchýlil do této sousední země. Jordánský král Abdulláh varoval před možným rozpadem Sýrie, k němuž může dojít v případě neúplné porážky jedné z válčících stran.

Jan Prokeš, Tereza Svobodová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme