Syrská krize začíná mít dopady i na okolní státy

Nejméně deset dalších lidí dnes zahynulo v Sýrii při operacích vládních sil proti opozičním demonstrantům a rebelům. Tvrdí to syrští protivládní aktivisté. Pokračují tak represe, které si podle opozice jen od minulého víkendu vyžádaly 250 mrtvých. Bezpečnostní krize v Sýrii se mezitím začíná promítat i v okolních státech, zejména v Turecku a v Libanonu, kde má Sýrie mimořádný vliv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty v Sýrii pokračují, tlak režimu nepolevuje | Zdroj: Reuters

Rada bezpečnosti OSN ve středu odsoudila násilné represe prováděné syrským režimem. Prohlášení schválilo 14 zemí, jediný kro se distancoval byl ale Libanon. Na tamní scéně to vyvolalo politickou bouři.

Prozápadní opoziční tábor tvrdí, že i Libanon je teď za krveprolití v Sýrii odpovědný. Bejrútská vláda svůj postoj obhajuje tím, že nechce zasahovat do vývoje v sousední zemi.

Turecké tajné služby zase podle tureckého tisku hlásí, že Damašek začal po letech znovu podporovat kurdské rebely a teroristy v Turecku. Údajně je to odveta za to, že Ankara otevřeně kritizuje syrský režim Bašára Asada.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme