Syrská opozice ohlásila další masivní demonstrace

Sýrie dnes opět zažije velké protesty. Vyhlásilo je tamější opoziční hnutí, které už devět měsíců žádá odstoupení prezidenta Bašára Asada. Demonstranti vyjdou do ulic v době, kdy je v Sýrii pozorovatelská mise Ligy arabských států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní syrské protesty | Zdroj: Reuters

Podle informací z opozičního tábora chtějí odpůrci Asadova režimu ukázat pozorovatelské misi, že jejich hnutí je skutečně velké.

Pozorovatelé Ligy arabských států jsou nyní pro rebely údajně jedinou nadějí na změnu, protože Sýrie uzavřela hranice a do země nemá přístup ani OSN.

Pozorovatelská mise, která je v zemi od pondělí, je zatím pro opozici zklamáním. Šéf mise Mustafa al-Dabi po návštěvě města Homs, kde dochází k největším střetům mezi povstalci a vládními jednotkami, zhodnotil tamější situaci jako "klidnější a povzbudivou".

Během dnešních demonstrací opět hrozí střety s vládními vojáky. Od začátku protestů před devíti měsíci zemřelo pět tisíc lidí.

Pavel Polák, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme