Syrská opozice zkusila otrávit vedení Asadova režimu

Syrští rebelové se nedávno pokusili otrávit přední činitele vládního bezpečnostního aparátu. Atentát už dříve oznámila samotná syrská opozice. Dnes ho s odvoláním na izraelskou špionáž potvrzuje také izraelský deník Ha’arec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský prezident Bašár Asad s manželkou | Foto: Michel Spingler | Zdroj: ČTK

Rebelové prý získali pro spolupráci bodyguarda, který počátkem týdne otrávil jídlo na schůzce nejvyššího vedení státu. O postupu proti opozici tehdy jednali ministr obrany Dávúd Rádžiha, ministr vnitra Muhammad Šaár, prezidentův švagr a náměstek ministra obrany Ásif Šaukat nebo šéf národní bezpečnosti Hišám Bachtijár.

Opozice tvrdila, že někteří z nich zemřeli, syrská televize pak s dotyčnými činiteli vysílala krátké rozhovory, aby to popřela. Už dříve se podobné zprávy o smrti syrských představitelů zpětně ukázaly jako nepravdivé.

Izraelské zdroje prý ale ověřily, že tentokrát k atentátu skutečně došlo a stále prý není jisté, jestli přežili všichni. Izraelci z incidentu vyvozují, že se opozici podařilo proniknout do bezprostřední blízkosti syrského prezidenta Bašára Asada.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme