Syrské armádě docházejí vojáci, Asad vyhlásil amnestii pro dezertéry

Syrská armáda obětovala některé oblasti země, aby udržela klíčové regiony. Syrský prezident Bašár Asad to řekl v projevu přenášeném syrskou televizí. Současně přiznal, že po boku syrských vojáků bojují členové libanonského hnutí Hizballáh.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský prezident Bašár Asad

Syrský prezident Bašár Asad | Zdroj: ČTK

Asadův režim od roku 2011 bojuje s opozičními frakcemi. Velkou část země také ovládá takzvaný Islámský stát. Konflikt ze Sýrie vyhnal miliony lidí. Prezident Asad v projevu přiznal, že syrská armáda trpí nedostatkem vojáků.

"Musíme určit klíčové regiony, které armáda udrží a nedovolí kolaps zbytku oblastí. Syrská armáda má velké možnosti. Všeho je dostatek, jen nemáme dost lidí. Nacházíme se v osudové době, kdy není čas na poloviční opatření. Zaváhání se dnes rovná zbabělství a zradě. My se nezřekneme svých práv a nepromarníme ani coul syrské půdy."

Bašár Asad vyhlásil amnestii pro dezertéry a dal jim dva měsíce na to, aby se přihlásili. Týká se to i těch, kteří nenastoupili na povinnou vojenskou službu nebo jsou v cizině.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme