Syrské demokratické síly vstoupily do Rakky. Mluví se o dohodě s Islámským státem

Boj s Islámským státem se dostává přímo do hlavního města teroristické organizace. Syrské jednotky vstoupily do čtvrti Jazra na západě Rakky. Proslýchá se také, že při náletech zemřel vůdce IS, organizace zprávu ale nepotvrdila.

Rakka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci Syrských demokratický sil stojí uprostřed dýmu na západě Rakky. | Foto: Rodi Said | Zdroj: Reuters

Do prvních čtvrtí hlavního města Islámského státu Rakky vstoupily Syrské demokratické síly. Stránky libanonské televize Majádín uvedly, že se proslýchá o dohodě Syrských demokratických sil s Islámským státem. Podle ní by mohli džihádisté město bezpečně opustit výměnou za jeho předání bez boje. Nicméně zdroje Majádínu tyto dohady popřely.

Smrtící dědictví Islámského státu: ve světě po letech opět stoupá počet min

Číst článek

Při náletech v Rakce údajně přišel o život vůdce organizace Islámský stát Abú Bakr Bagdádí. Informaci uvedla syrská státní televize a některé blízkovýchodní deníky. Džihádistická tisková agentura Amák ale o události mlčí. Na sociálních sítích se mezitím šíří ironické poznámky, že Bagdádí bude světovým rekordmanem v počtu svých úmrtí.

Sílící pozici kurdských milic YPG, které se na útoku a Rakku podílejí, sleduje se znepokojením Turecko. Ankara neustále vyhrožuje ofenzivou, zatím se ale proti syrským Kurdům spíš opevňuje, aby nepodporovali své turecké bratry. Turecký list Daily Sabah píše, že stavba 828 kilometrů dlouhé pohraniční zdi mezi Tureckem a Sýrií je skoro u konce. Už teď prý brání nelegálním přechodům hranic a pašování.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme