Syrské jednotky zastřelily v Banjásu šest demonstrantů

Syrská armáda vyzbrojená tanky obsadila město Banjás. Do centra protivládních protestů vjela ze tří stran. Hlavním cílem vojáků Bašára Assada byla sunitská čtvrť. Převážně sunnité totiž odmítají autokratickou vládu prezidenta. Syrské jednotky v přímořském v Banjásu dnes zastřelily nejméně šest demonstrujících, z toho čtyři ženy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní protesty v Sýrii doprovází střety s policí a násilnosti. | Zdroj: Reuters

Lidé se v jižních, sunnitských čtvrtích, stavěli proti tankům jako štíty. Většina spojení s přístavem Bánjás byla během dne přerušená.

Syrské úřady obviňují z násilností ozbrojené zločinecké gangy a teroristické skupiny. Evropská unie se kvůli násilí na demonstrantech rozhodla uvalit sankce na 13 členů syrského režimu, podle diplomatických zdrojů ale nikoli na prezidenta Asada.

Podle Francie se sankce ještě rozšíří i na nejvyšší představitele. Syrské lidskoprávní organizace uvádějí, že při protestech v Sýrii zahynulo za poslední týdny 800 lidí.

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme