Syrské vládní jednotky prolomily blokádu Islámského státu v Dajr az-Zauru

Syrské jednotky vstoupily do Dajr az-Zauru. Po téměř třech letech tak prolomily blokádu takzvaného Islámského státu, který ovládá více než polovinu této metropole stejnojmenné provincie. Dajr az-Zaur je jednou z posledních bašt islamistů v Sýrii, kde se nacházejí i bohatá naleziště ropy představující hlavní zdroj příjmů Islámského státu.

Dajr az-Zaur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusko odpovědnost za smrt civilistů odmítá. Ilustrační foto. | Foto: Omar Sanadiki | Zdroj: Reuters

Syrské jednotky postupující od jihozápadu odrazily protiútok islamistů a následně se probojovaly k letecké základně brigády 137. Tu se takzvaný Islámský stát snažil dobýt už téměř tři roky, stejně jako přilehlou část města, ve kterém žilo sto tisíc lidí.

Humanitární pomoc a potraviny jim tak museli shazovat z vrtulníků a letadel. Na pozice islamistů v úterý vypálila několik střel s plochou dráhou letu i ruská fregata Admirál Essen pohybující se ve Středozemním moři.

Úspěch hlásí i Syrské demokratické síly, které s podporou Američanů osvobozují metropoli takzvaného Islámského státu, město Rakka, a v úterý získaly kontrolu nad Velkou mešitou.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme