Syrské vládní jednotky prolomily blokádu Islámského státu v Dajr az-Zauru

Syrské jednotky vstoupily do Dajr az-Zauru. Po téměř třech letech tak prolomily blokádu takzvaného Islámského státu, který ovládá více než polovinu této metropole stejnojmenné provincie. Dajr az-Zaur je jednou z posledních bašt islamistů v Sýrii, kde se nacházejí i bohatá naleziště ropy představující hlavní zdroj příjmů Islámského státu.

Tento článek je více než rok starý.

Dajr az-Zaur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusko odpovědnost za smrt civilistů odmítá. Ilustrační foto.

Rusko odpovědnost za smrt civilistů odmítá. Ilustrační foto. | Foto: Omar Sanadiki | Zdroj: Reuters

Syrské jednotky postupující od jihozápadu odrazily protiútok islamistů a následně se probojovaly k letecké základně brigády 137. Tu se takzvaný Islámský stát snažil dobýt už téměř tři roky, stejně jako přilehlou část města, ve kterém žilo sto tisíc lidí.

Humanitární pomoc a potraviny jim tak museli shazovat z vrtulníků a letadel. Na pozice islamistů v úterý vypálila několik střel s plochou dráhou letu i ruská fregata Admirál Essen pohybující se ve Středozemním moři.

Úspěch hlásí i Syrské demokratické síly, které s podporou Američanů osvobozují metropoli takzvaného Islámského státu, město Rakka, a v úterý získaly kontrolu nad Velkou mešitou.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme