Syrskému režimu prý pomáhají v boji proti rebelům stovky Íránců

Syrské vládě v boji proti povstalcům pomáhají a radí stovky příslušníků íránských revolučních gard. S odvoláním na nejmenované západní a arabské zdroje to píše britský Daily Telegraph. Zatímco rebelové mají stále větší podporu Západu a některých arabských zemí, Damašek se opírá o spojenectví a zbrojní dodávky Ruska a Íránu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilí v Sýrii pokračuje. Demonstranté proti režimu Bašára Asada v Homsu nesou tělo mrtvého Tamera Mutlaqa | Zdroj: ČTK

Daily Telegraph cituje syrské rebely, podle kterých se v boji proti revoltě osobně angažuje íránský generál Kásem Solejmání. Je to velitel elitních jednotek al-Kods a údajně už podruhé osobně přijel do Sýrie.

Rebelové mezitím požádali o zbrojní a technické dodávky Spojené státy. Nepřejí si prý ale vyslání vojáků. Také západní vlády přímou intervenci oficiálně vylučují, i když v zákulisí se mluví o „vojenských možnostech".

Syrská opozice uvádí, že od minulého pátku vládní síly zabily nejméně 755 lidí, včetně stovky žen a dětí. Nejvíce mrtvých je v Homsu, kde rebelové působí mezi civilisty a vláda bombarduje celé čtvrti.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme