Syrský Homs čelil dalšímu silnému bombardování provládních sil

Syrské město Homs ráno zasáhlo nejsilnější bombardování provládních sil za posledních pět dní. Hlavním terčem byla podobně jako v minulých dnech čtvrť Bábá Amr. Podle tamní organizace na ochranu lidských práv dopadaly na čtvrť vzbouřenců dvě rakety za minutu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozené domy v Homsu po bombardování syrskou armádou | Zdroj: Reuters

„Jsem zděšena probíhajícími útoky na Homs. Podle důvěryhodných zdrojů syrská armáda ostřelovala hustě obydlené čtvrtě v Homsu,“ řekla podle agentury Reuters vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navi Pillayová.

Homs, třetí největší syrské město a baštu odboje proti režimu prezidenta Bašára Asada, bombarduje armáda od 4. února. Od té doby v něm zahynulo více než 500 lidí.

Ostřelování bylo dnes podle Reuters také hlášeno z města Rastan. Zprávy je ale obtížné ověřit, protože Sýrie omezuje přístup novinářů.

Syrské opoziční síly bojují proti režimu prezidenta Bašára Asada už téměř rok. Režim ale tvrdí, že bojuje proti teroristickým skupinám. Krvavé nepokoje v syrských městech si podle neoficiálních údajů OSN vyžádaly kolem 5400 mrtvých.

Podle posledních informací se do Sýrie chystá vyslat své vojáky Saúdská Arábie. S odvoláním na zdroje v této monarchii to uvádějí libanonská média. Pokud je informace pravdivá, byla by Saúdská Arábie vůbec první zemí, která do Sýrie vysílá své vojáky.

Saúdská Arábie žádá Sýrii o zastavení represí, jinak prý hrozí intervencí

Číst článek

Vytvoření mezinárodních mírových sborů pod hlavičkou OSN a Arabské ligy navrhli o víkendu arabští ministři zahraničí.


Zvětšit mapu

Zdenka Turková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme