Syrský prezident Bašár Asad poslal osobní dopis papeži Františkovi

Poprvé od vypuknutí občanské války v Sýrii napsal syrský prezident Bašár Asad papeži. Obsah soukromého dopisu Vatikán nezveřejnil. Prezident v něm ale prý popisuje plán na ukončení bojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský prezident Bašár Asad | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Právě k mírovému urovnání papež Syřany už několikrát vyzval, naposledy na Štědrý den v pravidelném vánočním poselství Městu a světu (Urbi et orbi).

Jako první zmínil právě Sýrii, kterou již téměř tři roky zmítá krvavá občanská válka, jež si vyžádala přes 100 tisíc životů.

Mimo jiné v něm vyzval všechny válčící strany v Sýrii, aby ukončily násilí a umožnily obětem konfliktu přístup k humanitární pomoci.

„Delegace přinesla zprávu od prezidenta Asada Svatému otci, která odráží postoj syrské vlády,“ uvedl Vatikán v prohlášení.

Zástupci syrské vlády i opozice by měli jednat o ukončení násilností 22. ledna v Ženevě.

K mírovému řešení syrského konfliktu vyzval František od svého březnového zvolení už několikrát.

Na začátku září zorganizoval den modliteb za Sýrii, během něhož se vyslovil proti tehdy hrozící intervenci Spojených států a Francie v Sýrii kvůli útoku chemickými zbraněmi na předměstí Damašku, z něhož Západ obviňovat Asadův režim.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme