Syrský prezident vyzval Palestince k ozbrojenému odporu

Palestinci mají pokračovat v ozbrojeném boji proti Izraeli. A to až do vytvoření vlastního státu. Na schůzce s představiteli palestinských frakcí v Damašku je k tomu vyzval syrský prezident Bašár Asad. Už začátkem příštího týdne se přitom mají izraelští vojáci po 38 letech stáhnout z pásma Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové palestinské militantní skupiny Výbor lidového odporu | Zdroj: ČTK

Podle vojenského rozhlasu vyzval Asad všech deset palestinských frakcí, aby pokračovaly ve svém úsilí dosáhnout všech požadovaných cílů včetně vyhlášení státu Palestina, a to ozbrojeným odporem.

Izraelští vojáci mezitím dokončili demolici svých zařízení v pásmu Gazy a čekají na poslední rozkaz, aby se stáhli. Poté se pásmo Gazy po osmatřiceti letech ocitne pouze v rukou Palestinců.

I proto začalo hranici mezi Gazou a Egyptem střežit prvních dvě stě egyptských vojáků. Dalších 550 má dorazit v příštích dnech. Izraelská vládá premiéra Ariela Šarona bude také dnes rozhodovat o dalším osudu opuštěných synagog v pásmu Gazy.

Robert Mikoláš, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme