Syrští povstalci našli v Aleppu u břehu řeky desítky postřílených mužů

Na předměstí syrského velkoměsta Aleppo našli povstalci u břehu řeky desítky mrtvých těl mladých mužů. Většinou s prostřelenou hlavou a rukama spoutanýma za zády. Zatím není jasné, kdo jsou oběti, ani kdo je pozabíjel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boje v Sýrii | Zdroj: ČTK

Desítky těl byly poházené na břehu potoka ve čtvrti Bústán al-Kasr na jihozápadě Aleppa. V první fázi rebelové našli 59 zabitých, desítky dalších prý ale mohou být po okolí, a také ve vodě.

Totožnost postřílených se údajně nepodařilo zjistit kvůli tomu, že někdo ze zabitých mužů u sebe neměl doklady.

Hrůzný objev obětí hromadné likvidace oznámila proopoziční exilová skupina, monitorující stav lidských práv v syrském konfliktu.

Podobných masakrů se v průběhu stále krutější války dopouštějí nejen provládní síly, ale také povstalci. Na mnoha místech Sýrie navíc konflikt nabývá podoby etnických a náboženských čistek.

Vnitrostátní boj rebelů s režimem prezidenta Bašára Asada trvá už téměř dva roky. Nic zatím nenaznačuje tomu, že by měl v dohledné době skončit. V syrské válce už zahynulo podle odhadů OSN přes 60 tisíc lidí, hlavně civilistů. Přes sedm set tisíc jich navíc prý uteklo ze země.

Jan Prokeš, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme