Syrští povstalci se pokoušejí dobýt klíčovou leteckou základnu Taftanáz

Epicentrem nejnovějších bojů v Sýrii se stala letecká základna Taftanáz na severu země. Povstalci proti ní ráno zahájili rozsáhlý útok, armáda proto k letišti spěšně povolala další posily. Základna leží nedaleko Aleppa v oblasti, kde se v poslední době odehrává většina střetů občanské války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Válečná Sýrie | Zdroj: ČTK

Povstalci se chtějí základny úplně zmocnit. Vládní síly by tak ztratily důležitý bod, odkud vedou vzdušné útoky proti rebelům.

I když přibývá důkazů, že povstalci už mají i účinné protiletadlové střely odpalované z ramene, letectvo pořád Asadovu režimu zaručuje na mnoha bojištích zásadní převahu.

Na útoku proti základně Taftanáz se kromě Svobodné syrské armády podílejí také islamisté z Fronty an-Nusra. Tato skupina složená i ze zahraničních radikálů už podnikla také řadu teroristických útoků. Syřané ale oceňují houževnatost a odvahu těchto ozbrojenců při bojích s vládními jednotkami.

Břetislav Tureček, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme