Tábor odporu na rakouských hranicích ukončen

Poslední účastníci „tábora odporu“ proti české jaderné elektrárně Temelín ukončili dnes svou protestní akci na rakouském hraničním přechodu Wullowitz (na české straně Dolní Dvořiště) a vyklidili parkoviště místní spediční firmy. Tábor, tvořený zhruba 15 obytnými vozy, byl budován od 22. prosince, formálně otevřen na Štědrý den a jeho trvání bylo proti původnímu plánu prodlouženo až do Nového roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní organizátor tábora Josef Neumüller vyjádřil znovu nad průběhem této pokojné protestní akce velkou spokojenost. Poukázal zejména na širokou podporu veřejnosti, která účastníky protestu nejen zásobovala potravinami a otopem, ale povzbuzovala je i nesčetnými telefonáty. „Museli jsme dokonce vyčlenit několik lidí jen na to, aby brali v centrálním kontejneru telefony,“ uvedl Neumüller.

Za kuriozitu označil podporu nejmenované věštkyně, která prý odpůrcům Temelína prorokovala úspěch, pokud vydrží se svými protesty až do dubna. „Doufáme, že se tato prognóza vyplní,“ uvedl Neumüller a ujistil, že rakouští odpůrci atomu ve svých aktivitách neustanou. Potvrdil zároveň, že už na tento pátek chystají do Lince protestní jízdu asi stovky automobilů ulicemi města, která by podle jeho slov měla být jakýmsi „budíčkem“ pro další akce odporu v tomto roce.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme