Silný tajfun východně od Tokia narušil leteckou a železniční dopravu. Hrozí záplavy a sesuvy půdy

Silný tajfun v pátek zasáhl Japonsko a přinesl na jeho východní ostrovy včetně hlavního města Tokia silný vítr a vydatný déšť. Narušil leteckou a železniční dopravu. Úřady zatím nemají informace o žádných zraněných či obětech, ale varovaly před možnými povodněmi a sesuvy půdy, informovala agentura Associated Press.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tajfun Mindulle je nyní poblíž souostroví Izu u jižního pobřeží Japonska, jehož nejsevernější ostrov je jen sto kilometrů od Tokia (ilustrační foto) | Foto: NASA/MODIS Rapid Response System | Zdroj: Wikimedia Commons

Tajfun Mindulle je nyní poblíž souostroví Izu u jižního pobřeží Japonska, jehož nejsevernější ostrov je jen sto kilometrů od Tokia, popsala Associated Press.

Pohybuje se na severovýchod rychlostí asi 35 kilometrů v hodině a provází ho vítr o síle až 162 kilometrů v hodině, uvedl japonský meteorologický úřad.

Kvůli tajfunu byl dočasně přerušen provoz na místních železničních tratích v prefekturách východně od Tokia a zrušeno bylo také několik letů a trajektů spojujících tokijské letiště Haneda s okolními ostrovy.

Do sobotního rána místního času může na souostroví Izu napršet až 200 milimetrů srážek a 150 milimetrů v oblasti Tokia. Meteorologický úřad varoval obyvatele před hrozícími záplavami a sesuvy půdy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme