Tajfun Usagi slábne. Zmatek a komplikace, které způsobil, přetrvávají

Ničivý tajfun Usagi, se přesunul nad Čínu, kde pomalu slábne. Jen v provincii Kuang-tung na jihu země ale živel zabil nejméně 25 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tajfun Usagi zasáhl Tchaj-wan a míří na Hongkong (snímek družice NOAA) | Zdroj: ČTK

Tajfun Usagi je v těchto chvílích nad provincií Kanton. Poté, co včera udeřil na jihočínské město Šan - wej, výrazně oslabil. Teď podle meteorologů postupuje severovýchodním směrem a stává se už jen tropickou bouří. Není tedy už nebezpečný, přináší sebou ale déšť, který může způsobit záplavy a sesuvy půdy.

Hongkong, který cyklón ohrožoval, se během dnešního odpoledne pomalu vrátil do normálu. Zmatky a komplikace, které ale způsobil v letecké dopravě, přetrvávají.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v Číně ve vysílání Radiožurnálu informovala zpravodajka Kateřina Procházková

Hongkongské letiště už sice začalo opět odbavovat, je ale potřeba počítat se zpožděním některých linek. Kvůli osmnáctihodinové odstávce je letiště přeplněno. Zrušeno bylo na čtyřista letů. Pasažéři bez rezervace či přebukování tedy mají minimální šanci dostat se v nejbližší době do letadla.

Úklid Hongkongu po tajfunu Usagi | Foto: Kateřina Procházková

Komplikace mají také cestující na čínských letištích v Sen-ženu a Guan dongu, které tajfun včera také ochromil. Podle letištního personálu může trvat až do pátku, než budou všechny zpožděné lety vyřešeny a pasažéři odbaveni.

Kateřina Procházková, raf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme