Také Kennedy měl svou Moniku Lewinskou

Bývalý americký prezident John Fitzgerald Kennedy měl také poměr se svou stážistkou. Toto překvapivé zjištění publikované tento týden v biografii o prezidentu Kennedym historika Roberta Dalleka bez dalších detailů potvrdila žena, které se milostné dobrodružství staré 40 let týkalo. Šťavnaté sousto si nenechala ujít bulvární ani seriozní americká média, a tak se washingtonskému zpravodaji Miroslavu Konvalinovi sbírali podrobnosti velmi snadno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J.F.Kennedy | Foto: Séminare de Sherbrooke

V dobách, kdy byl John Fitzgerald Kennedy v Bílém domě 35. prezidentem Spojených států, ještě média nemonitorovala tak pozorně soukromí hlavy státu, jako je tomu dnes. Nedávno vyšly najevo podrobnosti o vážných nemocech JFK. Pohledný prezident trpěl nesnesitelnými bolestmi zad a Addisonovou chorobou.

Nová kniha odkrývá i další detaily. A tak se dozvídáme, že koncem padesátých let budoucí prezident John F. Kennedy šňupal kokain v kalifornském domě Franka Sinatry.

Zdaleka největší pozornost však vzbudila krátká zmínka historika Roberta Dalleka o Kennedyho devatenáctileté stážistce Mimi, kterou si prezident brával jako asistentku na služební cesty, ačkoliv atraktivní vysoká dívka neuměla ani psát na stroji.

Bývalá praktikantka v Bílém domě, dnes 60letá zaměstnankyně Presbyteriánského kostela na 5. newyorské Avenue své rodině a poté tisku přiznala, že skutečně byla milenkou ženatého prezidenta a měla s ním sexuální styky.

Nabízí se samozřejmě srovnání s milostnou avantýrou Billa Clintona a Moniky Lewinské. Připomíná se také románek Kennedyho s Marylin Monroe, jeho styky s dcerami gangsterů a špionů, hrátky s desítkami žen, které údajně prošly Kennedyho náručí.

Televizní stanice CNN se zeptala Douglase Brinkleyho, proč milostné aféry mocných i po letech tolik táhnou. Tohoto prezidentského historika přetrvávající zájem veřejnosti o život JFK nepřekvapuje, zejména proto, že se i po letech můžeme dozvědět něco nového.

Média zároveň připomínají, že v dnešní době už americký prezident nemá soukromí a vše, co dělá, se může kdykoliv dostat do tisku, televize nebo na internet. A zkušenost Billa Clintona ukazuje, že prezidentům nezbývá než se chovat tak, jako kdyby měl Bílý dům zdi ze skla.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme