Také polský Těšín postihly záplavy

Záplavám čelí nejenom česká část Těšínska, ale i jeho polská strana. I zde vylití řek z koryt způsobily intenzivní deště, které oblast zasáhly v průběhu noci z úterý na středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice pod vodou

Ulice pod vodou | Foto: Policie ČR

Rozvodněné řeky ohrožují celé Slezsko. Nejhorší situace panuje na Těšínsku. Vodní toky tam překročily stav pohotovosti a na mnoha místech se vylily z břehů. Zatopily sklepy domů i důležité dopravní tepny.

V polském Těšíně se kolem Fryštátské ulice vytvořilo jezero o velikosti jednoho kilometru čtverečního a zatopilo sklady velkoobchodů. Záchranáři se snaží obyvatele nejohroženějších lokalit evakuovat, ti ale často nechtějí své domovy opustit.

Voda už sice přestala stoupat, situaci ale komplikuje havárie trafostanice a únik ropných produktů. Policie doporučuje řidičům, aby se dnes a zítra oblasti raději vyhnuli. Ještě odpoledne byla zcela neprůjezdná silnice z Těšína do Karviné i na Slovensko.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme