Také Rakousko a Německo bojují s novými přívaly sněhu

Značné dopravní problémy způsobuje zima řidičům v Rakousku a Německu. Rakouské silnice navíc prodělávají zatěžkávací zkoušku před zítřejším hromadným odjezdem rekreantů na hory. V této alpské zemi totiž začínají školní prázdniny

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odklízení sněhu na letišti v Mnichově | Zdroj: ČTK

Minutu po minutě ohlašovali dopoledne řidiči silniční nehody. Chaotická situace zavládla zejména na západní dálnici v oblasti spolkových zemí Salcburk a Horní Rakousko. Napříč uvízlá vozidla zapříčinila podstatné zpomalení provozu a kilometrové kolony aut.

Provoz zdržovali především řidiči kamionů. Na západě Rakouska se skoro nehnou bez řetězů. V této oblasti také stoupá nebezpečí sesuvu lavin.

Vydatné sněžení způsobilo dopravní chaos i v mnoha částech Německa. Jenom v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko bylo v noci na dnešek zaznamenáno přes 200 nehod. Kvůli silnému sněžení a větru byly zrušeny desítky letů z mnichovského a frankfurtského letiště.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme