Na severu Afghánistánu zaútočilo hnutí Tálibán. Při přestřelce zahynulo 15 policistů

Při dvou útocích ozbrojenců z islamistického hnutí Tálibán zahynulo v noci na úterý na severu Afghánistánu 15 příslušníků afghánských bezpečnostních složek. Dalších 21 utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení místních představitelů. Afghánské speciální síly rovněž zahájily novou ofenzivu proti radikálům z Islámského státu v provincii Nangarhár na východě země a usmrtili 27 ozbrojenců.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci Tálibánu (ilustrační snímek). | Foto: Parwiz | Zdroj: Reuters

Při jednom z útoků v provincii Saripúl policisté reagovali dělostřeleckou palbou. Kvůli přestřelce muselo množství místních obyvatel uprchnout do bezpečí. Boje s radikály trvaly několik hodin, popsal šéf místní provinční rady Muhammad Núr Rahmání. Tálibán se prostřednictvím svého mluvčího k oběma útokům přihlásil.

Povstalecké hnutí Tálibán bojuje proti afghánské vládě a mezinárodním jednotkám od konce roku 2001, kdy jeho vládu svrhla americká invaze. Jeho představitelé zatím odmítají přímé rozhovory s vládou v Kábulu, kterou pokládají za nelegitimní režim dosazený zahraničními silami.

Při náletu na velitele Tálibanu zahynulo 20 civilistů, tvrdí afghánští představitelé. NATO to popírá

Číst článek

Podle jednoho ze členů provinční rady v Nangarháru zahájily speciální jednotky podpořené bojovými vrtulníky ofenzivu proti Islámskému státu (IS) již v pondělí. Při akci v provincii, která je považována za baštu islamistů, se jim podařilo mimo jiné usmrtit dva místní velitele IS. Islámský stát prostřednictvím své propagandistické agentury Amak tvrdí, že afghánsko-americkou operaci v oblasti odrazil. Jak poznamenala agentura AP, vzhledem k odlehlosti oblasti nebylo možné tyto informace nezávisle ověřit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme