Sebevražedný atentátník Tálibánu zaútočil na základnu v Afghánistánu, zemřelo přes 120 lidí

Bojovníci Tálibánu v pondělí ve výcvikovém středisku v provincii Vardak na východě Afghánistánu zabili více než 120 příslušníků bezpečnostních složek. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na zdroje z afghánského ministerstva obrany. Podle dřívějších zpráv afghánských úřadů si útok povstalců na základnu vyžádal 12 mrtvých a 30 zraněných.

Kábul (Aktualizováno: 15:16 21. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povstalci z radikálního hnutí Tálibán v pondělí zaútočili na vojenskou základnu v provincii Vardak západně od Kábulu (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Máme informaci, že při explozi uvnitř výcvikového střediska zahynulo 126 lidí,“ řekl agentuře nejmenovaný činitel ministerstva. I podle informací úředníků ze správy provincie Vardak si atentát vyžádal přes stovku mrtvých.

Na základnu nejdřív zaútočil sebevražedný atentátník v autě, pak začali povstalci střílet na vládní síly. Nejméně dva povstalce vojáci zabili.

Mezi oběťmi útoku nejsou podle mluvčí Generálního štábu Armády ČR Magdaleny Dvořákové žádní Češi. „Všichni příslušníci Armády České republiky, kteří se momentálně nacházejí v Afghánistánu, jsou v pořádku a nemáme žádné materiální ztráty,“ řekla Radiožurnálu Dvořáková.

V neděli si pumový útok na konvoj guvernéra afghánské provincie Lógar vyžádal podle ČTK životy nejméně osmi příslušníků bezpečnostních sil, deset dalších lidí utrpělo zranění. Guvernér vyvázl bez zranění.

Útočník odpálil vozidlo s výbušninami v blízkosti konvoje na hlavní dálnici mezi Lógarem a hlavním městem Kábul. K útoku se rovněž přihlásil Tálibán.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme