Taliban hrozí, že překazí sobotní volby v Afghánistánu

Volby překazíme, hrozí v Afghánistánu radikální Taliban. Obyvatelé této země, která se stala centrem boje proti terorismu, vybírají v sobotu své zástupce do parlamentu. Kvůli špatné bezpečnostní situaci už musela být uzavřena tisícovka z téměř sedmi tisíc volebních místností.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánistán, předvolební billboard

Afghánistán, předvolební billboard | Zdroj: ČTK

Taliban vyzývá lidi, aby k sobotním volbám nepřišli. Hrozí útoky na volební místnosti, voliče i pozorovatele. K zajištění bezpečného průběhu voleb je připraveno 63 tisíc vojáků, uvedl šéf afghánské armády generál Aman.

Po zkušenosti s loňských prezidentských voleb ale větší riziko než útoky vzbouřenců, představují volební podvody a machinace nejen s volebními lístky. Nedávno se objevila informace o tom, že v Pákistánu byly vytištěny až tři miliony falešných volebních průkazů.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme