Bojovníci Tálibánu unesli v Afghánistánu 27 mírových aktivistů, kteří chtěli vyzývat k příměří

Ozbrojenci z řad islamistického hnutí Tálibán unesli v úterý večer v Afghánistánu 27 mírových aktivistů, kteří cestovali po silnici v západní provincii Faráh. Podle agentury Reuters to ve středu oznámily místní úřady.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci Tálibánu (ilustrační snímek). | Foto: Parwiz | Zdroj: Reuters

Zástupce guvernéra provincie Faráh uvedl, že aktivisté z Lidového hnutí za mír jeli v šesti autech z provincie Herát do sousedního Faráhu. Bojovníci Tálibánu je zastavili na hlavní silnici a odvezli je neznámo kam.

Jeden z členů mírového hnutí řekl, že aktivisté plánovali navštívit různé části provincie Faráh a vyzývat znesvářené strany afghánského konfliktu k příměří a posléze trvalému míru.

Lidové hnutí za mír vzniklo na protest proti násilným útokům poté, co bomba nastražená v automobilu na sportovním stadionu v jihoafghánské provincii Hílmand loni připravila o život 17 civilistů a dalších 50 zranila.

Povstalecké hnutí Tálibán, které bojuje se Západem podporovanou vládou v Kábulu, má pod kontrolou největší část afghánského území od roku 2001, kdy toto hnutí svrhla americká invaze. V konfliktu zahynuly desetitisíce afghánských civilistů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme