Taliban: Oba němečtí zajatci zabiti

Radikální afghánské hnutí Taliban dnes údajně popravilo oba německé inženýry, kteří byli uneseni na počátku týdne. Západním agenturám to sdělil mluvčí extremistů. Výměnou za propuštění rukojmích požadoval Taliban stažení německých vojáků z Afghánistánu a propuštění vězněných bojovníků hnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pakistánsko-afghánská hranice | Foto: Alexandr Pícha

Německé ministerstvo zahraničí se zatím k informacím přicházejícím z Afghánistánu odmítlo vyjádřit, protože zatím nejsou potvrzené z nezávislého zdroje. V posledních hodinách dokonce spolková diplomacie zapochybovala o tom, že jsou oba inženýři pracující pro OSN na stavbě přehrady, skutečně v rukou Talibanu.

Německý kabinet měl do dnešního dopoledne oznámit stažení svých vojáků z Afghánistánu. Kancléřka Merkelová ale jednoznačně uvedla, že se Německo nenechá vydírat a že nehodlá nechat afghánské obyvatelstvo na holičkách.

Radikální islamistické hnutí podle všeho splnilo výhrůžku a oba Němce dnes dopoledne zavraždilo, jak agenturám potvrdil mluvčí Talibanu Kari Jusuf Ahmádí.

Ani afghánské úřady evidentně nejevily ochotu splnit druhou podmínku a sice propustit vězněné bojovníky Talibanu. Němce unesl Taliban na začátku týdne společně se šesti Afghánci. Všichni pracovali pro OSN. Stejné ultimátum dostala i jihokorejská vláda. Dvacítku jejich občanů drží afghánští extrémisté v zajetí od čtvrtka.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme