Tálibán zabil guvernéra, šéfa policie a tajné služby. Americkému veliteli se podařilo uniknout

Afghánská provincie Kandahár přišla při jednom útoku o guvernéra, velitele policie i místního šéfa tajné služby. Na místě byl i vrchní velitel spojeneckých sil v Afghánistánu americký generál Scott Miller, který vyvázl bez zranění. K útoku, při kterém zemřelo několik dalších lidí, se přihlásilo hnutí Tálibán. Pachatelem byl zřejmě člen guvernérovy ochranky.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Abdul Raziq patřil k nejvlivnějším policejním velitelům v celé zemi. | Zdroj: Reuters

Tálibán ve svém prohlášení uvedl, že útok mířil především na amerického generála Scotta Millera a na provinčního policejního velitele Abdula Raziqa - ten při útoku zemřel.

Babiš ke zprávě Lidových novin o Afghánistánu: Úniky informací jsou nepřijatelné, musí se prošetřit

Číst článek

Raziq patřil k nejvlivnějším policejním velitelům v celé zemi. Často vystupoval v médiích a unikl z celé řady pokusů o atentát.

Měl pověst nesmlouvavého odpůrce Tálibánu, který v provincii Kandahár dokázal udržet pořádek a bezpečnost - ovšem často s pomocí mimořádně tvrdých opatření na hraně zákona.

Útočník začal střílet ve chvíli, kdy afghánští činitelé doprovázeli po jednání generála Millera a jeho delegaci k vrtulníkům. V sídle kandahárského guvernéra se radili o zajištění bezpečnosti při sobotních parlamentních volbách.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme