Tálibán zabil guvernéra, šéfa policie a tajné služby. Americkému veliteli se podařilo uniknout

Afghánská provincie Kandahár přišla při jednom útoku o guvernéra, velitele policie i místního šéfa tajné služby. Na místě byl i vrchní velitel spojeneckých sil v Afghánistánu americký generál Scott Miller, který vyvázl bez zranění. K útoku, při kterém zemřelo několik dalších lidí, se přihlásilo hnutí Tálibán. Pachatelem byl zřejmě člen guvernérovy ochranky.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Abdul Raziq patřil k nejvlivnějším policejním velitelům v celé zemi. | Zdroj: Reuters

Tálibán ve svém prohlášení uvedl, že útok mířil především na amerického generála Scotta Millera a na provinčního policejního velitele Abdula Raziqa - ten při útoku zemřel.

Babiš ke zprávě Lidových novin o Afghánistánu: Úniky informací jsou nepřijatelné, musí se prošetřit

Číst článek

Raziq patřil k nejvlivnějším policejním velitelům v celé zemi. Často vystupoval v médiích a unikl z celé řady pokusů o atentát.

Měl pověst nesmlouvavého odpůrce Tálibánu, který v provincii Kandahár dokázal udržet pořádek a bezpečnost - ovšem často s pomocí mimořádně tvrdých opatření na hraně zákona.

Útočník začal střílet ve chvíli, kdy afghánští činitelé doprovázeli po jednání generála Millera a jeho delegaci k vrtulníkům. V sídle kandahárského guvernéra se radili o zajištění bezpečnosti při sobotních parlamentních volbách.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme