Tálibán zrušil volební komise i dvě ministerstva. Afghánistán je už podle něj nepotřebuje
Tálibán v Afghánistánu rozpustil dvě ministerstva a instituce potřebné pro konání voleb. Vládnoucí islamistické hnutí oznámilo, že je země nepotřebuje. Podle serveru Al-Džazíra zástupci předchozí afghánské vlády postup radikálních islamistů kritizují.
Mluvčí Tálibánu Bilal Karimi oznámil, že hnutí zruší ministerstva pro mír a pro záležitosti parlamentu a taky obě nezávislé volební komise. V současném Afghánistánu prý nemají význam.
Čech, který se vrátil z Afghánistánu: Situace v zemi je hrůzná. Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkal
Číst článek
Podle někdejšího guvernéra čtyř afghánských provincií Halima Fidaie je to jasný důkaz, že se Tálibán domáhá moci kulkami a ne hlasováním.
Politický analytik Sayed Haroun Hashimi pro afghánský server TOLO NEWS řekl, že se tálibové snaží zničit všechno, co se pojí s předchozí afghánskou republikou a demokracií vůbec.
Radikální islamisté se v zemi ujali vlády v srpnu. Od té doby už zrušili taky ministerstvo pro ženské záležitosti. Místo toho zavedli ministerstvo pro šíření ctnosti a prevenci neřesti.