Nejmladší africký miliardář unesený v Tanzanii je zpátky doma. Není jasné, jak se dostal na svobodu

Nejmladší africký dolarový miliardář, který byl před více než týdnem unesen v Tanzanii, je zpět v bezpečí doma. Podle agentury Reuters o tom informovala rodinná firma, kterou vede.

Skopje Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie u vozu, od kterého byl unesen africký milionář Mohammed Dewji | Foto: Fotobanka Profimedia

Třiačtyřicetiletý tanzanský podnikatel Mohammed Dewji,  jehož předci se do Afriky přistěhovali z Indie, byl unesen 11. října před luxusním hotelem v hospodářské metropoli Tanzanie Dáresalámu.

Na jihu Nigeru unesli italského kněze, v římskokatolické misii působil jedenáct let

Číst článek

Rodina následně nabídla odměnu ve výši miliardy tanzanských šilinků (9,8 milionu korun) za informaci o Dewjim. Jakým způsobem se Dewji dostal na svobodu, rodinná firma neupřesnila. Pouze poděkovala všem, kteří se na jeho osvobození podíleli.

Osvobození Dewjiho, který v minulosti působil také jako poslanec tanzanského parlamentu, potvrdil dnes na twitteru i ministr životního prostředí January Makamba. Podle něj má Dewji na rukou a nohou pohmožděniny od toho, jak byl únosci spoután.

Dewji stojí v čele společnosti MeTL, kterou v 70. letech založil jeho otec a jež podniká v zemědělství, pojišťovnictví, dopravě, logistice a potravinářství. Časopis Forbes označuje Dewjiho ze nejmladšího afrického miliardáře. Jeho majetek se odhaduje na 1,5 miliardy dolarů.

Dewjiho před hotelem unesli čtyři maskovaní muži. Policie v souvislosti s únosem zadržela 30 lidí. Podle dosavadních poznatků akci řídili dva běloši, motiv je ale neznámý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme