Nejmladší africký miliardář unesený v Tanzanii je zpátky doma. Není jasné, jak se dostal na svobodu

Nejmladší africký dolarový miliardář, který byl před více než týdnem unesen v Tanzanii, je zpět v bezpečí doma. Podle agentury Reuters o tom informovala rodinná firma, kterou vede.

Skopje Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie u vozu, od kterého byl unesen africký milionář Mohammed Dewji | Foto: Fotobanka Profimedia

Třiačtyřicetiletý tanzanský podnikatel Mohammed Dewji,  jehož předci se do Afriky přistěhovali z Indie, byl unesen 11. října před luxusním hotelem v hospodářské metropoli Tanzanie Dáresalámu.

Na jihu Nigeru unesli italského kněze, v římskokatolické misii působil jedenáct let

Číst článek

Rodina následně nabídla odměnu ve výši miliardy tanzanských šilinků (9,8 milionu korun) za informaci o Dewjim. Jakým způsobem se Dewji dostal na svobodu, rodinná firma neupřesnila. Pouze poděkovala všem, kteří se na jeho osvobození podíleli.

Osvobození Dewjiho, který v minulosti působil také jako poslanec tanzanského parlamentu, potvrdil dnes na twitteru i ministr životního prostředí January Makamba. Podle něj má Dewji na rukou a nohou pohmožděniny od toho, jak byl únosci spoután.

Dewji stojí v čele společnosti MeTL, kterou v 70. letech založil jeho otec a jež podniká v zemědělství, pojišťovnictví, dopravě, logistice a potravinářství. Časopis Forbes označuje Dewjiho ze nejmladšího afrického miliardáře. Jeho majetek se odhaduje na 1,5 miliardy dolarů.

Dewjiho před hotelem unesli čtyři maskovaní muži. Policie v souvislosti s únosem zadržela 30 lidí. Podle dosavadních poznatků akci řídili dva běloši, motiv je ale neznámý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme